16 V – Dni Pola w Nowinach

16 maja br. w Nowinach koło Dzierzgonia w województwie pomorskim odbyły się Dni Pola. Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych reprezentowane przez Juliusza Młodeckiego, Edwarda Sycza i Ewelinę Spłocharską brało udział w tym wydarzeniu i było jego współorganizatorem.

Głównymi organizatorami Dni Pola w Nowinach były: PPUH Nowiny, Apera oraz KZPRiRB. Spotkanie zostało oficjalnie otwarte przez Pana Macieja Skibniewskiego z PPUH „Nowiny” sp. z o. o.. Wydarzenie obejmowało oglądanie poletek z odmianami pszenicy ozimej i rzepaku ozimego oraz różnych wariantów nawożenia tych upraw, prezentację Prezesa KZPRiRB Pana Juliusza Młodeckiego na temat działalności zrzeszenia i perspektyw dla uprawy rzepaku do 2030 roku w świetle dyrektywy RED II,  wykład Pana Jarosława Wojciechowskiego na temat najważniejszych aspektów uprawy i nawożenia w świetle dyrektywy Azotanowej i najnowszych badań. Przedstawiciel firmy Agrinavia – Radosław Ryder – przedstawił najnowsze sposoby zarządzania gospodarstwem przy pomocy modułów informatycznych. Programy i urządzenia wspomagające prowadzenie gospodarstwa rolnego mogą ułatwić określenie stopnia zachwaszczenia pól, a nawet podpowiedzieć w jakiej kolejności wykonać zabiegi chemiczne.

Po części oficjalnej uczestnicy udali się na uroczystą biesiadę, w czasie której nawiązano nowe kontakty oraz wymieniono się cennymi doświadczeniami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Kontakt

Krajowe Zrzeszenie Producentów
Rzepaku i Roślin Białkowych

ul. Szkolna 2/4 pok. nr 403
00-006 Warszawa
Tel: 022 826 80 07
E-mail: biuro@kzprirb.pl

Kontakt w terenie

Pobierz magazyn

Nr 52/2019

Najnowszy numer gazety “Nasz Rzepak”, pobierz najnowszy numer.

zobacz więcej

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas najnowsze artykuły oraz aktualne informacje zapisz się na newsletter.