Patron strony
GÓRNICZE ZAKŁADY DOLOMITOWE

23 V 2019 EURORZEPAK W MINIKOWIE

Trzecia edycja M​iędzynarodowego ​D​nia ​R​zepaku Euro​Rzepak 2019 (International Day of Rapeseed 2019) już za nami!

 W​ Minikowie w województwie kujawsko-pomorskim odbyła się debata liderów kluczowych europejskich organizacji producentów rzepaku.​ Brali w niej udział:

  • Stephan ​A​rens-​ UFOP Union for the Promotion of Oil and Protein Plants (Niemcy),
  • Zdenek Linhart ​- Czech University of Life Sciences, Prague (Czechy)​,
  • Claude Soude – The French Union of Oilseeds and Proteins Producers (Francja),​
  • Juliusz ​M​łodecki – Prezes ​Krajowego ​Zrzeszenia Producentów ​Rzepaku i ​Roślin Białkowych (Polska)​,
  • Adam Stępień – ​D​yrektor ​G​eneralny ​Polskiego ​Stowarzyszenia ​Producentów ​O​leju (Polska).​

To wydarzenie było miejscem spotkań producentów roślin oleistych i białkowych, którzy należą do Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Roślin Białkowych (EOA) z najważniejszych państw Unii Europejskiej, a także miejscem do merytorycznej dyskusji na temat: “Biopaliwa jako element stabilizujący produkcję rzepaku w Polsce i w Europie”, której moderatorem był Redaktor Naczelny Top Agrar Polska Karol Bujoczek.

W czasie wydarzenia doktor Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przedstawił prezentację na temat nawożenia rzepaku w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Po prezentacji i międzynarodowej debacie przedstawiciele krajowych i europejskich związków branżowych przy udziale ponad trzystu rolników i ekspertów uprawy rzepaku zwiedzali pola pokazowe w dwóch systemach ochrony rzepaku INNVIGO i SYNGENTA oraz kompleksowego nawożenia z YARA, a także kolekcję 37 odmian rzepaku ozimego. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na zwiedzanie poletek PDO w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie.

Warto dodać, że w tej edycji Eurorzepaku, tak jak i w poprzednich latach patronat nad tym wydarzeniem objął Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który uświetnił swoją obecnością wydarzenie, oraz Mikołaj Bogdanowicz wojewoda kujawsko-pomorski.

Podczas Międzynarodowego Dnia Rzepaku w Minikowie Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych reprezentowali: Juliusz Młodecki – Prezes Zrzeszenia, Krzysztof Galek – Wiceprezes Zrzeszenia, Członkowie Zarządu: Waldemar Michalak, Mieczysław Kowalczyk, Stanisław Matuszewski, Benedykt Ślęzak, Mariusz Olejnik oraz Ewelina Spłocharska.
Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia już za dwa lata!

Kontakt

Krajowe Zrzeszenie Producentów
Rzepaku i Roślin Białkowych

ul. Szkolna 2/4 pok. nr 403
00-006 Warszawa
Tel: 882 133 153
E-mail: biuro@kzprirb.pl

Kontakt w terenie

Pobierz magazyn

Nr 54/2020

Najnowszy numer gazety “Nasz Rzepak”, pobierz najnowszy numer.

zobacz więcej

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas najnowsze artykuły oraz aktualne informacje zapisz się na newsletter.