Patron strony
KWS RAPOOL BAYER

BASF Agricultural Solutions podsumowuje rok 2019 na konferencji prasowej.

Wydarzenie BASF dla Planety, które odbyło się 5 listopada 2019 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, było jednocześnie dobrym momentem do podsumowania mijającego sezonu przez dział BASF Agricultural Solutions w Polsce. Konferencję prasową poprowadziła Monika Glen – Menedżer ds. Komunikacji i Serwisów Marketingowych.

Cezary Urban – Dyrektor Działu Agricultural Solutions, który kończy swoją pracę dla działu, podsumował swoją 5 – letnią kadencję, zwracając uwagę na zmiany jakie miały miejsce w branży rolniczej oraz w BASF w ostatnich latach.
Zaznaczył, że BASF wg klientów jest odbierany jako najlepszy partner biznesowy. „Obok silnego portofolio, klienci doceniają nas za warunki współpracy, to bardzo cieszy a dla mnie jest jednocześnie powodem do dumy” – dodał Cezary Urban.

Jacek Brol – Kierownik Działu Marketingu podkreślił, że BASF z producenta środków ochrony roślin stał się dostawcą rozwiązań dla rolnictwa – obok oferty fungicydów, herbicydów czy insektycydów, posiada w swoim portofolio także materiał siewny oraz narzędzia cyfrowe. Cele strategiczne BASF Agricultural Solutions na najbliższe 10 lat obejmują m. in.: zwiększenie sprzedaży o 50%, zwiększenie wkładu innowacji do 22 mld EUR oraz neutralność pod względem zużycia Co 2 .

Dr Jarosław Nadziak – Product Manager odpowiedzialny za fungicydy zbożowe przedstawił największą innowację BASF, która pojawi się w sprzedaży w nadchodzącym sezonie, tj. produkt RevyFlex™.
RevyFlex™ – to najnowsze rozwiązanie fungicydowe przeznaczone do ochrony zbóż na pierwszy zabieg. Zawiera ono Revysol® – innowacyjną substancję czynną opracowaną przez BASF i jednocześnie pierwszy na rynku azol zawierający Izopropanol. RevyFlex™ to pewność inwestycji, dzięki 100-krotnie mocniejszemu wiązaniu z patogenem, niezależność od pogody dzięki działaniu już od 5 stopni Celcjusza oraz lepsze zarządzanie czasem dzięki skutecznej ochronie, trwającej nawet do 50 dni. Ciekawym i na pewno innowacyjnym rozwiązaniem jest technologia ecovio®,
czyli biodegradowalne folie rolnicze, o których mówił koordynator rolniczych zastosowań ecovio® – Maciej Wita. Po testach naukowych w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz testach praktycznych w 5 gospodarstwach i
na 6 uprawach warzywniczych w całym kraju, BASF udowodnił, że folia do ściółkowania ecovio® M to nie tylko eko-innowacja, ale i realne korzyści dla rolnika. „Ecovio® M, to już teraz gotowe rozwiązanie, dzięki któremu polski
rolnik nie tylko dba o środowisko, nie generuje masowych odpadów zużytych folii rolniczych, ale i wpływa na wysokość plonu, zdrowotność roślin, a także lepsza gospodarkę wodą. I co najważniejsze, ta technologia zwyczajnie się opłaca” – podkreślał Maciej Wita. O swoich doświadczeniach z zastosowaniem folii ecovio® M w swoim gospodarstwie w uprawie dyni opowiedział Mariusz Słomski.
O rolnictwie odpowiedzialnym, walce z nielegalnymi i podrabianymi środkami ochrony roślin oraz sukcesach BASF Agricultural Solutions w tej dziedzinie opowiedziała Natalia Gackoska – specjalista ds rejestracji.
Paweł Malinowski – ekspert ds. digitalu – mówił o serwisach dla rolników w obszarze xarvio™ Digital Farming Solutions, a w tym xarvio™ Field Manager – to aplikacja internetowa dla ochrony roślin i wczesnego rozpoznania zagrożeń. Pomaga w zarządzaniu gospodarstwem, ułatwia kluczowe decyzje zabiegowe, inwestycyjne i uprawowe. Jej zalety doceniło już ponad 15 000 użytkowników w całej Europie.
Xarvio™ Scouting to serwis rozpoznający choroby oraz chwasty zagrażające uprawom. Aplikacja ta identyfikuje chwasty, liczy i rozpoznaje owady w żółtych naczyniach, rozróżnia choroby, analizuje uszkodzenia liści oraz określa poziom pobrania azotu. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy: łatwe monitorowanie pola, lepsze zarządzanie ryzykiem dzięki powiadomieniom opartym na społeczności SCOUTING i w końcu – kompleksowe narzędzie do kontroli pól. Z aplikacji tej korzysta już ponad 1,8 mln użytkowników w całej Europie.

Źródło: Materiały prasowe BASF

Kontakt

Krajowe Zrzeszenie Producentów
Rzepaku i Roślin Białkowych

ul. Szkolna 2/4 pok. nr 403
00-006 Warszawa
Tel: 882 133 153
E-mail: biuro@kzprirb.pl

Kontakt w terenie

Pobierz magazyn

Nr 55/2020

Najnowszy numer gazety “Nasz Rzepak”, pobierz najnowszy numer.

zobacz więcej

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas najnowsze artykuły oraz aktualne informacje zapisz się na newsletter.