Patron strony
RAPOOL

BASF Agricultural Solutions podsumowuje rok 2020 i przedstawia nowości na sezon 2021

BASF Agricultural Solutions podsumowuje rok 2020 i przedstawia nowości na sezon 2021

  • Bardzo dobry rok, pełen wzrostów i sukcesów w plonach, udziałach rynkowych oraz we wdrażaniu strategii
  • Udany sezon dla rozwiązania fungicydowego RevyFlex®–przeznaczonego na pierwszy zabieg
  • Nowe produkty oparte o innowacyjną substancję czynną Revysol®,przeznaczone do ochrony liścia (Revysky®) oraz do ochrony kłosa(RevyTop™)
  • Nowe rozwiązanie fungicydowe w segmencie ekonomicznym (Duet na Start)
  • Nowości w ochronie buraka cukrowego (Tanaris®) oraz w ochronie ziemniaka (Allstar®)

Spotkanie z dziennikarzami,w tym roku w wersji online, otworzyła Monika Glen–Kierownik ds. serwisów i komunikacji.

Cezary Urban–Dyrektor Działu–podsumował mijający rok 2020, podkreślając wzrosty sprzedaży produktów BASF, zwłaszcza fungicydów, które znalazły swoje odzwierciedlenie w rekordowych plonach zbóż i rzepaku. Dla BASF Agricultural Solutions przełożyło się to na umocnienie pozycji lidera i dalszy wzrost udziałów w rynku. Kateryna Demydas–Kierownik Działu Marketingu–przypomniała historię powstania innowacyjnej substancji czynnej Revysol®,której początki sięgają roku 2006; podkreśliła także znaczenie potrzeb klientów–rolników, które stały u podstawy prac nad nową formulacją.

Dr Jarosław Nadziak–Crop Manager odpowiedzialny za fungicydy zbożowe–mówił o bardzo pozytywnych doświadczeniach rolników, którzy w mijającym sezonie zastosowali RevyFlex®–rozwiązanie fungicydowe na pierwszy zabieg. Podkreślił jego skuteczne działanie w niskich temperaturach(od 5 stopni Celsjusza). Przedstawił dwa nowe rozwiązania przeznaczone do ochrony liścia (Revysky®) oraz do ochrona kłosa (RevyTop™). Najważniejsze korzyści fungicydu Revysky® związane są z pewnością inwestycji–Revysol® wiąże się 100-krotnie mocniej z patogenem, daje niezależność od pogody dzięki do 40% wyższej skuteczności w deszczowych warunkach oraz umożliwia lepsze zarządzanie czasem dzięki nawet 2 razy dłuższemu oknu zabiegowemu. RevyTop™–pak zawierający 2 fungicydy: Sulky®+ Simveris®daje 4-krotnie wyższą odporność na promieniowanie UV oraz skutecznie chroni przed fuzariozami imykotoskynami.

Kolejną nowością w segmencie ekonomicznym jest rozwiązanie fungicydowe Duetna Start. To pak składający się z dwóch produktów: Empartis®+ Flexity®. Rozwiązanie to zapewnia pewny start dzięki zabiegowi przeprowadzonemu wczesną wiosną oraz sukces na mecie, czyli wysokie i zdrowe plony.

Rafał Maras–Crop Manager odpowiedzialny za herbicydy zbożowe oraz zaprawy–mówił o wyzwaniach stojących przed rolnikami na początku sezonu. Podkreślił znaczenie Kinto®Plus–zaprawy o największym na rynku efekcie fizjologicznym. Zwrócił także uwagę na produkt Systiva®333 FS i bardzo dobre doświadczenia rolników, którzy go stosują. Wśród najważniejszych korzyści–Systiva®333 FS daje do 12 dt/ha więcej plonu przy obniżonej normie wysiewu.

Jarosław Komar–Crop Manager odpowiedzialny za warzywa, buraki i ziemniaki–przedstawił nowy herbicyd do ochrony buraków Tanaris®. Zawiera on dimetanamid-P–substancję dotychczas niewystępującą w ochronie tej uprawy. Drugą nowością jest Allstar®–fungicyd do ochrony bulw ziemniaka.

Paweł Malinowski przedstawił plany BASF Agricultural Solutions związane z rozwojem narzędzi digitalowych dla rolników. Podkreślił ich znaczenie dla zrównoważonego rolnictwa oraz zwrócił uwagę na rosnącą wśród rolników popularność aplikacji oferowanych przez xarvio™ Digital Farming Solutions.

Źródło: materiały prasowe BASF

Kontakt

Krajowe Zrzeszenie Producentów
Rzepaku i Roślin Białkowych

ul. Szkolna 2/4 pok. nr 403
00-006 Warszawa
Tel: 882 133 153
E-mail: biuro@kzprirb.pl

Kontakt w terenie

Pobierz magazyn

Nr 57/2020

Najnowszy numer gazety “Nasz Rzepak”, pobierz najnowszy numer.

zobacz więcej

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas najnowsze artykuły oraz aktualne informacje zapisz się na newsletter.